Novinky O agility Rozhodčí Důležité Výsledky Tisk Program Týmy Partneři Vystavovatelé Kontakty
CS EN
5. — 8. 10. 2017

Tisk

Bude nám potěšením informovat veřejnost o všech věcech souvisejících s MS v agility 2017 prostřednictvím médií. K dispozici bude tisková mluvčí připravená podat odborné a aktuální informace o MS, poskytovat komentáře a rozhovory.

Akreditovaní zástupci tisku budou mít po dobu konání MS k dispozici v areálu Home Credit Areny Liberec svoji místnost vybavenou počítači s připojením na internet a tiskárnou. Veškeré informace týkající se průběhu MS (startovní a výsledkové listiny, plány parkurů apod.) budou pro média k dispozici pouze online, s možností tisku na místě.

Pořizování fotografií a dalších záznamů během konání MS určených k dalšímu zveřejnění je povoleno pouze zástupcům tisku s platnou akreditací vystavenou organizátorem MS. V souvislosti s pořizováním obrazových a zvukově obrazových záznamů je nutné dodržovat pravidla stanovená Návštěvním řádem Home Credit Areny Liberec a další požadavky organizátora MS. Jako součást žádosti o akreditaci nám proto, prosím, zašlete podepsané prohlášení o Vašem souhlasu s těmito podmínkami. Pokud se chcete zúčastnit MS v agility 2017 jako zástupce médií, rádi bychom Vás požádali o zaslání následujících informací:

  • Jméno a příjmení
  • Telefon
  • E-mail
  • Číslo novinářského průkazu
  • Seznam médií, ve kterých v současné době publikujete (v případě tištěných médií přiložit ukázku Vaší práce – kopie, scan)
  • Seznam médií, v nichž se chystáte informovat o konání MS před jeho zahájením
  • Seznam médií, v nichž se chystáte informovat o MS během jeho konání a po jeho zakončení

Součástí Vaší žádosti o akreditaci musí být kromě odpovědí na výše uvedené otázky a podepsaného prohlášení také Vaše aktuální fotografie pasového formátu (lze zaslat elektronicky). Bude potřeba pro vystavení průkazu novináře na MS. V případě zamítnutí žádosti o akreditaci fotografie nevracíme. Kompletní žádosti, prosím, zasílejte na emailovou adresu info@agility2017.cz, případně poštou na adresu P.J.Art Production s.r.o., Jeronýmova 570/22, 460 07, Liberec 7.

O výsledku posouzení Vaší žádosti budete informováni na Váš kontaktní e-mail.

V případě dalších otázek, souvisejících s účastí zástupců medií na MS v agility 2017 prosím pište na výše uvedený e-mail.

Tiskové zprávy


Tisková zpráva - den první

Ke stažení v docx

Český tým zahájil Mistrovství světa vítězstvím
5.10.2017 Liberec

Mistrovství světa v agility v Liberci má za sebou svůj první soutěžní den.

Celý šampionát byl dnes zahájen slavnostním nástupem všech účastníků. Během zahajovací ceremonie se představily výpravy z 42 zemí světa a na závodní plochu nastoupilo 514 závodících psů ve svými lidskými partnery.

Odpoledne již patřilo první soutěži mistrovství – jumpingu družstev kategorie Large (velcí psi). Soutěžila čtyřčlenná družstva z 37 zemí. Hned první družstvo Polska předvedlo čtyři čisté běhy a nasadilo laťku velmi vysoko. Stejný výkon předvedly ještě družstva Švédska a Japonska. Favorizované Německo předvedlo také čistý výkon a to v čase 100,99 vteřin. Jako jedenácté v pořadí nastoupilo za bouřlivých ovacích na plochu české reprezentační družstvo ve složení Radovan Liška s Ory, Lucie Glejdurová s Nessie, Tereza Otýpková s Jess a Tereza Králová se Say. Nadšené publikum sledovalo jeden čistý běh za druhým a naše poslední startující Tereza Králová vybíhala do naprostého ticha. Předvedla fenomenální výkon, čistý běh v čase, který naše družstvo katapultoval na první místo – v součtu pouhých 100,02 vteřin. Čisté běhy ještě předvedli soutěžící družstva z Rakouska a Estonska, ale času české výpravy již se nikdo nepřiblížil. Při prvním vyhlašování vítězů tak v Home Credit Aréně zněla česká hymna. Druhé místo obsadilo Německo a třetí se umístila výprava z Estonska.

Dvoukolové soutěže družstev pokračují dalšími běhy zítra, v páteční podvečer již budeme znát první Mistry světa v agility v družstvech v kategoriích Large a Medium. Česká reprezentace dnes potvrdila svou jedinečnou formu a dělá si naděje na medaile.

Soutěže v pátek začínají již v 7.30, lístky na Mistrovství je ještě možné zakoupit na místě.

Pavla Růžičková
Tisková mluvčí šampionátu
Tel. 604 870 112

Tisková zpráva - den druhý

Fotogalerie
Ke stažení v docx

Liberec zná první mistry světa
6.10.2017 Liberec

O tituly mistrů světa v agility v družstvech se dnes bojovalo na Mistrovství světa v agility v Liberci.

Druhý den šampionátu začal pro českou výpravu velmi úspěšně a to hned vítězstvím. V úvodní soutěži, kterou byl jumping družstev kategorie Medium zvítězilo české družstvo ve složení Eliška Panáčová s Jive, Radka Mokrišová s Easy, Katka Malačková s Jackie a Martina Magnoli Klimešová s Kiki. Soutěž posuzovala a trať stavěla slovinská rozhodčí Mirja Lapanja. Druhé místo patřilo družstvu Slovinska a třetí byli reprezentanti Francie. Mistrovská soutěž se skládá ze dvou kol, běhu jumpingu a agility a naše družstvo tím získalo výbornou pozici před druhým kolem soutěže.

Následovala soutěž v jumpingu družstev kategorie Small, tedy nejmenších psů. Tato kategorie je velmi atraktivní, protože zde většinou startuje nejširší škála psích plemen. Autorem krásně plynulého, byť obtížného parkuru byl český rozhodčí Petr Pupík, který je hlavním rozhodčím celého Mistrovství světa. Tentokrát ale českou výpravu jakoby opustilo štěstí, když se do každého běhu vloudila chybička . Krásné a bezchybné běhy v nejrychlejším čase zaběhly reprezentantky Švédska Sandra Sjöberg s Millou, Linda Enberg s Bellou, Linn Magnusson s Ester a Fiona Lövdinger s Ellou. Na druhém místě se umístilo družstvo Německa a třetí byli reprezentanti Itálie.

Třetí soutěží dne byl běh agility družstev kategorie Large. Běželo se v obráceném pořadí podle výsledků jumpingu, tedy ti nejlepší na konec. Technicky velmi náročná trať Mirji Lapanja dokonale zamíchala výsledky z prvního kola. O náročnosti trasy vypovídá, že ze 37 startujících družstev se 9 výpravám nepodařilo dokončit ani jeden jediný běh. Mezi nimi bohužel byla i česká výprava, která po včerejším vítězství v jumpingu startovala úplně poslední. Role favorita na domácí půdě, nervozita a očekávání diváků v hale si bohužel vybrala svou daň. Nad očekávání dobře si vedly reprezentantky Polska, které po jumpingu byly na šesté příčce. Magdalena Labieniec s Issi, Madgalena Ziolkowska s Mawr, Olga Kwiecien s Brego a Natalia Lichecka s Yen dokázaly zopakovat bezchybné výkony i v agility a po právem zvítězily nejen v této soutěži, ale v součtech vybojovaly i první titul Mistra světa v agility roku 2017. Druhé v agility bylo družstvo Německa a třetí výprava z Finska. První vicemistři světa v agility družstev kategorie Large se stali reprezentanti Německa a druzí vicemistři jsou z Estonska.

Poslední páteční soutěží byl běh agility družstev kategorie Medium. Trať stavěl Petr Pupík a české družstvo opět startovalo jako poslední, protože dokázalo zvítězit v prvním kole. Soutěž byla opět nesmírně napínavá a hala plná diváků dlouho čekala na výkon nezatížený žádnou diskvalifikací. Pořadí na první příčce se průběžně stále měnilo a opět se potvrdilo, že ve sportů je důležitá příprava, ale i onen pověstný kousek štěstí. První bezchybný výkon se podařilo zaběhnout družstvu Spojených států amerických a pak ještě výpravě z Maďarska. Obě družstva byla ale zatížena z prvního kola jednou chybou a tak české družstvo, startující jako poslední, stále mělo šanci na titul. Stačily „jen“ tři bezchybné běhy. Radka Mokrišová s Easy a Eliška Panáčová s Jive své výkony z prvního kola zopakovat dokázaly, Katce Malačkové s Jackie se vloudila jedna chyba. Vše tedy leželo na bedrech Martiny Magnoli Klimešové, která startovala úplně poslední. Bohužel si s Kiki nerozuměly hned na startu, což znamenalo diskvalifikaci. V běhu agility družstev tak vyhrálo družstvo Maďarska ve složení Ágnes Ás-Kövesi s Ike, Adrienne Szabó s Nando, Árpád Pirity s Demo a Eszter Both s Rokkou. Druhé místo obsadilo družstvo Spojených států amerických a třetí výprava ze Slovinska. Naše děvčata skončila na čtvrté příčce. Titul Mistrů světa v agility družstev kategorie Medium tak putuje do Slovinska zásluhou Silvie Trkman s Le, Ugrin Babunski se Zin, Blaže Ovena s Ink a Anabelly Kokalj s Vivou. České družstvo získalo v součtech stříbrné medaile a Francie bronzové.

V sobotu se bude bojovat o titul Mistra světa v družstvech kategorie Small a poběží se první kola individuálních soutěží všech kategorií. První soutěž začíná v 7.30.

Pavla Růžičková, tisková mluvčí šampionátu
Tel. 604 870 112

Tisková zpráva - den třetí

Fotogalerie (autor fotografií: Pavel Humpolec)
Ke stažení v docx

Sobota v německých barvách
6.10.2017 Liberec

Na Mistrovství světa v agility v Liberci dnes začaly boje o mistrovské tituly v jednotlivcích a česká reprezentace si připsala další vítězství.

V sobotu se běžela první kola mistrovských soutěží v jednotlivcích a agility běh družstev kategorie Small. Jako první nastoupili do soutěže jumpingu soutěžící kategorie Large. Trať stavěla slovinská rozhodčí Marja Lapanja a startovalo 144 týmů, včetně tří českých dvojic. Lucie Glejdurová s Nessie předvedla krásný čistý běh, stejně jako Radovan Liška s Ory, největší radost ovšem přítomní čeští fanoušci měli z běhu Terezy Králové se Say, která doběhla bez chyby v čase 35,32 a dlouho se držela na prvním místě. Překonat jí dokázala pouze Svetlana Kreslina se Salsou z Lotyška. Třetí místo vybojovala Marje Piiroja se Süsi z Estonska. Radovan Liška se umístil na 15. a Lucka Glejdurová na 51. místě, především ale všichni naši reprezentanti do zítřejšího druhého mistrovského kola vstupují nezatíženi trestnými body.

Druhou sobotní soutěží byl jumping jednotlivců kategorie Small, autorkou tratě byla opět Marja Lapanja. Zde měla česká reprezentace opět tři želízka v ohni. Nejmladší členka české výpravy Denisa Lajmarová s Rally bohužel popletla parkur, což znamenalo diskvalifikaci. Lucie Krauskopfová s Kessy a Dita Korcová s Pepe dokončily trať bez trestných bodů a obě se umístily v první dvacítce startovního pole z 98 dvojic. Do druhého kola vstupuje Lucka ze 7. a Dita ze 17. příčky. Pořadí na prvním místě se během závodu stále střídalo, ovšem pouze do chvíle, kdy nastoupil německý reprezentant Tobias Wüst s Doerte. Předvedl naprosto fenomenální výkon v čase 31,59 vteřin, čímž všem ostatním utekl o více než 2 vteřiny. Soutěž vyhrál, na druhém místě se umístila Eli Beate Saether se Zeldou z Norska před Marušou Podjed s Nai ze Slovinska.

Následovala soutěž jumping jednotlivců kategorie Medium. Na trať českého rozhodčího Petra Pupíka se vydalo 79 týmů včetně čtyř českých zástupců. Čeští fanoušci měli opět důvod k radosti, protože všechny naše dvojice předvedly bezchybné výkony. Katka Malačková skončila s Jackie 25. a se svým druhým psem Izzy na 11. místě, Radka Mokrišová s Easy na místě 16. Po včerejším zaváhání všichni netrpělivě čekali na běh Martiny Magnoli Klimešové s Kiki, která obhajuje svůj titul z loňského MS v Zaragoze. Martina nestárnoucí Kiki provedla parkurem bravurně bez jediného zaváhání a skončila na 5. místě. Jakkoli krásné byly české výkony, tato soutěž měla jediného vítěze a tím bylo Německo. Německá výprava dokázala totiž něco nevídaného, když její členové obsadili všechny první tři místa. Soutěž vyhrál Silas Boogk s Beam, druhý byl Daniel Schröder s Cashew a třetí Claudia Zenner s Wii.

Poslední sobotní soutěží byl běh agility družstev kategorie Small, který byl druhým kolem mistrovské soutěže družstev a trať stavěla Mirja Lapanja. Česká děvčata po včerejším kole startovala ze sedmého místa a dokázala zopakovat výborné výkony z dopoledního běhu jednotlivců. České družstvo bylo s jednou chybou na parkuru celé dvě třetiny soutěže ve vedení. Přemožitele našlo až na konci startovního pole, kde byli seřazeni favorité po včerejším prvním kole. Soutěž vyhrálo družstvo Francie ve složení Sophie Lafond s Felicity, Maxime Parraud s Kawai, Caroline Canchy s Gust a Eric Canchy s Dread, před druhou Itálií a třetí Litvou, naše družstvo nakonec bylo páté. Mistrem světa v družstvech kategorie Small se tak stalo družstvo Itálie ve složení Adriano Pacifico a Po, Andrea Tagliapietra a Alan, Luciano Ganz a Eva a Alberto Marmo a Dhitta.

Po prvních soutěžních kolech má česká výprava rozehrán boj o medaile velmi nadějně. Neváhejte a přijďte do Home Credit Arény v Liberci podpořit českou reprezentaci. Uvidíte fantastickou souhru člověka a psa, krásné sportovní výkony a především zažijete jedinečnou atmosféru Mistrovství světa.

Pavla Růžičková, tisková mluvčí šampionátu
Tel. 604 870 112

Tisková zpráva - den čtvrtý

Fotogalerie (autor fotografií: Pavel Humpolec)
Ke stažení v docx

Liberec zná Mistry světa v agility
8.10.2017 Liberec

Dobojováno. Mistrovství světa v agility v Liberci zná své Mistry světa pro rok 2017. A Češi mají opět medaile.

Poslední den Mistrovství se běžela druhá kola jednotlivců. První soutěží dne byl běh agility kategorie Small. Na trať, kterou stavěl český rozhodčí Petr Pupík se vydalo 98 týmů a celých 44 jich dokončilo svůj běh bez chybičky. Perfektní povrch umělé trávy JUTA umožnil závodníkům běžet opravdu naplno a o vítězích tak rozhodovaly setiny vteřiny. Nejrychlejší běh předvedla Claudia Schwab s Mitch ze Švýcarska, kterou nepředběhl ani vítěz prvního kola Tobias Wüst s Doerte z Německa, který se musel spokojit s druhým místem. Třetí skončila Sandi Okanovic s Miya ze Slovinska. Nejlepší česká závodnice byla Dita Korcová s Pepe, kterou ale krátké bloudění na parkuru stálo cenné vteřiny a i s bezchybným výkonem skončila na 31. místě. Po součtu obou kol se Mistrem světa v agility pro rok 2017 v kategorii Small stal Tobias Wüst s Doerte z Německa.

Nabitá tribuna českých fanoušků plna očekávání vzhlížela k běhu agility kategorie Medium. Trať stavěla slovinská rozhodčí Mirja Lapanja a byla velmi obtížná. Ze 79 startujících se jí podařilo překonat bez chyby pouze 16 závodníkům a druhé kolo tak mocně promíchalo pořadí po sobotním jumpingu. Fantastický výkon předvedla naše Katka Malačková, která proběhla parkur se svou Izzy bez chyby a ve velmi dobrém čase, který znamenal 5. místo v soutěži. Martina Magnoli Klimešová s Kiki, obhajující titul z minulého roku dokončila běh s jedním odmítnutím. V soutěži zvítězil Martin Eberle se Sloane ze Švýcarska, před Danielem Schröderem s Cashew z Německa a Svetlanou Gushchinou s Tory z Ruska. Obrovská radost pak zavládla v hale při vyhlašování výsledku součtů, protože Mistrem světa v agility pro rok 2017 se v kategorii Medium stal Daniel Schröder s Caschew a stříbrnou medaili pro Česko vybojovala Katka Malačková s Izzy.

Poslední soutěží celého Mistrovství světa byl agility běh kategorie Large. Autorem parkuru byl Petr Pupík, který byl hlavním rozhodčím celého šampionátu. Na jeho trať se vydalo 141 týmů, ze kterých se 40 dvojicím podařilo parkur překonat bez jediné chyby. Startovalo se v obráceném pořadí po sobotním jumpingu, tedy ti nejlepší nakonec a napětí tak stále gradovalo. Obtížná trať znamenala konec nadějí nejednoho závodníka a to včetně našich závodníků Radovana Lišky s Orry a Lucie Glejdurové s Nessie, kteří se oba diskvalifikovali. Když na konci startovního pole na parkur vstupovala česká Tereza Králová se svou Say, dalo se napětí doslova krájet. Tereza ovšem unesla svou roli favorita s grácií a trať dokončila bez chyby a v nejrychlejším čase 34,53s. Což znamenalo vítězství v tomto běhu a zároveň zlatou medaili a titul Mistra světa v agility pro rok 2017 v kategorii Large. Druhá v běhu agility se umístila Anita Szilágyi s Ditou z Maďarska a třetí byl Jonathan Guillem s Tri ze Španělska.

Tím v liberecké Home Credit Aréně skončilo letošní Mistrovství světa v agility. Předsedkyně Komise FCI paní Christa Bremer ve své závěrečné řeči při zakončení šampionátu nešetřila chválou: „Bylo to nádherné Mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility. Moje poklona patří také pomocníkům, kteří přes náročnou práci celé čtyři dny neztráceli úsměv ze rtů. Liberec již úspěšně hostil šampionát v roce 2012, tentokrát organizátoři překonali sami sebe. A pokud by se někdy v budoucnu opět ucházeli o pořádání MS, nebudu váhat ani jednu vteřinu.“

Česká reprezentace v Liberci potvrdila, že patří mezi světovou špičku v agility. Naši závodníci vybojovali 1 zlatou a 1 stříbrnou medaili v jednotlivcích a 1 stříbrnou v družstvech. Tento výkon dokázala překonat pouze reprezentační výprava z Německa, která se vrací se 2 zlatými medailemi z jednotlivců a 1 stříbrem z družstev. Výkonná ředitelka MS Míša Bakrlíková, která je zároveň vedoucí české reprezentace v agility tak dokázala připravit Mistrovství světa úspěšné v obou směrech – organizačně i sportovně. Na úžasné sportovní výkony lidských i psích sportovců se do liberecké Home Credit Arény přišlo podívat na 3 600 diváků.

Přehled medailí

Družstva kategorie Small 
1. Itálie
2. Francie
3. Litva

Družstva kategorie Medium
1. Slovinsko
2. Česko
3. Francie 

Družstva kategorie Large
1. Polsko
2. Německo
3. Estonsko

Jednotlivci kategorie Small
1. Tobias Wüst – Doerte, Německo
2. Sandra Sjöberg – Milla, Švédsko
3. Eli Beate Saether – Zelda, Norsko

Jednotlivci kategorie Medium
1. Daniel Schröder – Cashew, Německo
2. Kateřina Malačková – Izzy, Česko
3. Svetlana Gushchina – Tory, Rusko

Jednotlivci kategorie Large
1. Tereza Králová – Say, Česko
2. Anita Szilágyi – Dita, Maďarsko
3. Nicola Giraudi – Eira, Itálie

 Pavla Růžičková, tisková mluvčí šampionátu
Tel. 604 870 112

Tiskové konference

Proběhla tisková zpráva 3.2.2017 a o víkendu od 3.2-5.2. bylo FCI COMMISION.

 

Napsali o nás

LIDOVKY

http://relax.lidovky.cz/v-liberci-se-uz-podruhe-uskutecni-mistrovstvi-sveta-v-agility-p71-/domaci-mazlicci.aspx?c=A170206_112041_domaci-mazlicci_ape


LIBERECKÝ DENÍK

http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/v-arene-budou-zavodit-psi-z-celeho-sveta-20170207.html


LIBERECKÁ DRBNA

http://www.libereckadrbna.cz/sport/ostatni-sporty/9927-do-liberce-se-sjede-cely-svet-mesto-privita-mistrovstvi-sveta-v-agility.html

 
MŮJ PES CZ

http://muj-pes.cz/psi-sporty/mistrovstvi-sveta-v-agility-2017-miri-do-liberce-1642.html

http://www.liberec.cz/cz/obcan/aktuality/zpravy-z-mesta/liberec-letos-privita-mistrovstvi-sveta-agility.html

 
HAF MNAU

http://www.haf-mnau.eu/mistrovstvi-sveta-v-agility-2017-v-liberci-chysta-se-500-zavodniku/

 
MEDIAR

http://www.mediar.cz/marketing-sampionatu-v-agility-zajisti-p-j-art/

 
FEEDIT

http://www.feedit.cz/wordpress/2017/02/06/marketing-ms-v-agility-2017-zajisti-p-j-art/

 
SPORT IDNES

http://sport.idnes.cz/agility-ms-liberec-psi-psovodi-dzk-/sporty.aspx?c=A170213_103849_sporty_rou

 
Tištěné noviny: Liberecký deník a Právo.

Reportáže odvysílaly také: Český Rozhlas, Rádio Blaník

Televize: RTM+

 

Fotogalerie

Vstupenky

Logo ticket portal c964b121389d352623dd457c60cc6c690a8890a087f66ade09e86be8fe83d170

Livestream

Logo working dog front 7608a8b762a9836ec9493f54c03aba2be79dbe5112e320656657f4b7f5637b58

Generální partner

Logo brit general partner small 87e5e0afc4a3e31e658c0da39dd1223573ea458a44a0ca5309d628504f29ad01

Hlavní partneři

Logo juta main partner small 55c655af502618b1291619e1a1a7db6619b0f7338adbd0312620a76e867d3c8f Logo renault small 7cf9fabfbf76c8b92184866186d69c6d2a1c8ff182aa6aad75dc87f54daf885a Logo animo concept small 69d0e887991bf85cdce4c778ab713930d4c8b08bd7229aad03b65500f9fba5ab Logo merkur casino main page 0810764443c7a6eeb2c22e1b4964bcf0f6dd531715d8a9c774ff3aad1df72eef
Pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů našich internetových stránek a pro zajištění dalších úkolů požíváme cookies. Používáním s tímto souhlasíte.